BHP i ochrona ppoż.
Środki ochrony indywidualnej BHP – przeglądy okresowe
Korzyści związane z naszymi usługami:
- przystępne ceny,
- kompleksowe podejście,
- najwyższa jakość usług doświadczonych ekspertów,
- dopasowanie do indywidualnych potrzeb klientów,
- elastyczne warunki współpracy,
- dostępność w całym kraju dzięki oddziałom regionalnym w każdym województwie.
Skontaktuj się z nami i powiedz, jakie są Twoje potrzeby, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.
Z wielu dostępnych na rynku produktów pomagamy dobrać i skompletować najbardziej odpowiednie środki ochrony indywidualnej pracowników, które nie tylko poprawią ich bezpieczeństwo, ale również zapewnią ergonomię pracy.
Prowadzimy również okresowe przeglądy ŚOI:
- sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości,
- odzieży ochronnej (chroniącej przed płomieniami, środkami chemicznymi i jonizującymi, uszkodzeniami mechanicznymi itp.),
- kasków ochronnych,
- ochronników słuchu i wzroku,
- rękawic ochronnych,
- ochrona dróg oddechowych,
- odzieży ostrzegawczej,
- środków chroniących przed zagrożeniami elektrycznymi.
Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom odpowiednie środki do wykonywania pracy oraz dbać o ich kontrole techniczne. Przegląd okresowy powinien odbyć się nie rzadziej niż raz w roku. W zależności od warunków pracy, można skrócić ten okres do 6 lub nawet 3 miesięcy, co jest często praktykowane np. w kopalniach lub w przypadku prac z materiałami niebezpiecznymi.
Konieczność kontroli środków ochrony indywidualnej nakłada instrukcja użytkowania ŚOI, której dostarczenie jest wymagane Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. z dnia 28 grudnia 2005 r.) Znajdują się tam także informacje o żywotności produktu, przeglądach okresowych, prawidłowym użytkowaniu oraz sposobach przechowywania i konserwacji. Instrukcja obsługi musi być zachowana i dostępna dla użytkownika.
Podsumowanie – środki ochrony indywidualnej BHP
Środki ochrony indywidualnej służą do skutecznego zabezpieczenia pracowników przed zagrożeniami, jakie mogą na nich czekać w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych. O tym, jakie konkretne wyposażenie czy urządzenia są konieczne do zastosowania na danym stanowisku, decyduje rodzaj wykonywanej pracy i potencjalne ryzyko dla zdrowia czy życia pracownika, jakie ze sobą niosą poszczególne czynności zawodowe.
Niezwykle istotne jest, aby środki ochrony indywidualnej poddawać okresowej kontroli, która potwierdzi ich sprawność i efektywność, a tym samym da gwarancję pełnej ochrony przed niebezpieczeństwem.
Interesuje Cię to szkolenie?
Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą i ustalimy szczegóły.