Aktualności

 

Szlachetna Paczka 2020! Warto pomagać!

Miło nam poinformować, że Alerta w tym roku ponownie wspiera działania Szlachetnej Paczki.

Zapraszamy do podjęcia się wspólnej, świątecznej inicjatywy i wsparcia Pani Anny, Pana Jacka i ich cudownych dzieci.

Pomagamy innym, bo lubimy pomagać 🙂 szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia – każdy kolejny wywołany uśmiech daje nam ogrom satysfakcji. 🌲🎄⛄️❄️🎁🧸

Mamy mało czasu! Szlachetną Paczkę przekazujemy Naszej Rodzinie w tzw. Weekend Cudów, czyli w tym roku 12-13 grudnia. Spieszmy się pomagać!

 

Więcej szczegółów pod linkiem:

https://zrzutka.pl/cerxcp

 

Będziemy Wam wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą cegiełkę dołożoną do wspólnego dzieła świątecznej pomocy! Zapraszamy Was do udziału w Szlachetnej Paczce z Alertą! 

Jeżeli ktoś z Was ma możliwość i chęć pomóc finansowo potrzebującej Rodzinie poprzez wpłatę dowolnej kwoty na zakup rzeczy do paczki – będziemy niezmiernie wdzięczni.

Nowe szkolenie – szkolenie okresowe BHP dla przedstawicieli handlowych – e-learning

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z dużym ryzykiem zawodowym. Są oni jedną z najbardziej narażonych na wypadki grup pracowników. W 1/3 przypadków do wypadków przedstawicieli handlowych dochodzi z winy innych uczestników ruchu.

Proponowane przez Nas szkolenie okresowe BHP dla przedstawicieli handlowych bazuje na szkoleniu okresowym dla pracowników administracyjno-biurowych, lecz zostało wzbogacone o dodatkowy moduł zawierający następujące rozdziały:

 • wiadomości ogólne o pracy przedstawiciela handlowego,
 • charakterystyka pracy w terenie,
 • użytkowanie samochodu w ramach obowiązków zawodowych,
 • pierwsza pomoc w razie wypadku samochodowego,
 • aspekty psychologiczne w pracy przedstawiciela handlowego.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się oraz uruchamiania szkolenia dla Państwa pracowników.

Skontaktuj się z nami  w celu uzyskania informacji o szczegółach szkolenia.

Nowe szkolenie – Profilaktyka i higiena COVID-19 w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 – e-learning

Szanowni Państwo,

informujemy, że wprowadziliśmy do swojej oferty nowe szkolenie w formie e-learning pt. Profilaktyka i higiena COVID-19 w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2.

Może się wydawać, że informacji na temat wirusa jest już wystarczająco dużo. Z drugiej strony ich natłok w wielu przypadkach prowadzi do dezorientacji, co może przyczynić się do ataków paniki lub przeciwnie do bagatelizowania faktycznego zagrożenia.

Szkolenie zostało stworzone w następstwie zmian, które zaleca się wprowadzać w większości zakładów pracy. Wspomniany wirus zdążył się dość mocno zadomowić, a w zasadzie jest już pewne, że zostanie z nami dużo dłużej. Tak więc skoro uczymy Pracowników o profilaktyce grypy, to tym bardziej powinni oni mieć wiedzę nt. profilaktyki  SARS-CoV-2. W tym szkoleniu skrupulatnie przeanalizowaliśmy informacje z wiarygodnych źródeł oraz oddzieliliśmy fakty od przekłamań.

Każda osoba przechodząc to szkolenie:

 • otrzyma pigułkę wiedzy – tylko konkretne informacje,
 • zaoszczędzi swój czas – w krótkim szkoleniu otrzyma skondensowaną wiedzę praktyczną,
 • zyska rzetelne informacje z wiarygodnych źródeł i takie, które znajdują potwierdzenie w opiniach ekspertów, badaniach naukowych,
 • otrzyma treści podane prostym, zrozumiałym językiem.

Po szkoleniu wystawiamy stosowne zaświadczenie, które dowodzi, że zakład pracy prawidłowo dba o bezpieczeństwo swoich pracowników.

W szkoleniu omawiamy takie kwestie jak:

 • pojęcie wirusów, koronawirusów (w tym tych najgroźniejszych) oraz aktualnego koronawirusa,
 • epidemia i pandemia oraz prawne aspekty ich wprowadzenia, a także przebieg pandemii na świecie i w Polsce,
 • typowe objawy oraz przebieg choroby, szanse ma szczepionkę, leczenie, wykonywanie testów molekularnych,
 • porównanie SARS-CoV-2 do grypy sezonowej wraz z próbą przekonania i wyjaśnienia czemu jest groźniejszy,
 • profilaktyka oraz postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem, w tym kwarantanna domowa,
 • środki ochrony zbiorowej i indywidualnej, jakie pracodawca powinien lub musi stosować oraz specyfikę stanowisk szczególnie (poza służbami medycznymi) narażonych na zakażenie (handel, przedstawicielstwo handlowe, kurier, serwisant, pracownik fabryki, pracownik biurowy),
 • psychologiczne aspekty radzenia sobie sytuacja pandemii.

Skontaktuj się z nami  w celu uzyskania informacji o szczegółach szkolenia.

Szkolenia G1/G2/G3 – ONLINE

Uprzejmie informujemy, że wprowadziliśmy do swojej oferty możliwość przygotowania się do egzaminu kwalifikacyjnego G1/G2/G3 w formie wideokonferencji.

W naszej ofercie na uprawnienia tzw. SEP online znajduje się zarówno podstawowy kurs elektryka zezwalający na pracę przy urządzeniach, sieciach, instalacjach elektroenergetycznych do 1kV, jak i szkolenia online dla grup G2 oraz G3 w zakresie gazownictwa oraz ciepłownictwa. Kurs online został przygotowany tak, aby zapewnić jak najprostszą i jak najskuteczniejszą edukację w formie cyfrowej oraz możliwość zdobycia niezbędnych i certyfikowanych uprawnień.

Istnieje możliwość odbycia szkolenia w każdym dniu roboczym. Kurs online realizujemy poprzez udostępnienie drogą mailową dostępu do wideokonferencji. Aby korzystać z powyższego należy posiadać urządzenia mobilne lub stacjonarne z dostępem do sieci internetowej. Nie jest wymagane posiadanie konta na żadnej z platform.

Po ukończeniu szkolenia należy umówić się z instruktorem na dogodną godzinę w celu ustalenia przeprowadzenia indywidualnego egzaminu przed uprawnioną Komisją Egzaminacyjną.

Informujemy, iż od czerwca 2020 znów wprowadzamy możliwość odbycia szkolenia oraz egzaminu w formie stacjonarnej.

W załączeniu wykaz możliwych terminów przeprowadzenia egzaminu w poszczególnych lokalizacjach.

Szkolenia BHP online, wideokonferencje, samokształcenie kierowane, e-learning ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

w związku z szerzącą się epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz rządowymi  wytycznymi i zaleceniami, aby Polacy w najbliższym czasie radykalnie ograniczyli bezpośrednie kontakty z innymi ludźmi Alerta Sp. z o.o. Sp. k., jako firma specjalizująca się w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, higieny i psychologii pracy, podjęła działania dostosowujące się do zmieniających uwarunkowań i potrzeb rynku.

W załączeniu przekazujemy Państwu pismo pokazujące nasz model działania w tym trudnym okresie, będący dla Państwa propozycją do usprawnienia realizacji szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Oferujemy możliwość organizacji szkoleń BHP w formie:

 • wideokonferencji z udziałem doświadczonego Specjalisty ds. BHP, który prowadzi szkolenie na żywo, dodatkowo udostępniając uczestnikom również materiały szkoleniowe, prezentację multimedialną, prowadzi na bieżąco konstruktywną dyskusję, odpowiada na pytania, dostosowuje treść szkolenia do odbiorcy,
 • samokształcenia kierowanego dla wszystkich grup pracowniczych – materiały szkoleniowe zostały opracowane specjalnie na potrzeby obecnej sytuacji,
 • e-learning dla wszystkich grup pracowniczych – treść szkolenia została stworzona i opracowana w oparciu o ramowy program szkolenia.

Uczestnicy szkoleń w formie samokształcenia, w formie e-learning wraz z dostępem do szkolenia otrzymują możliwość kontaktu telefonicznego i mailowego zarówno z pracownikiem naszego biura, który czuwa nad kwestiami technicznymi przeprowadzenia szkolenia, jak również ze specjalistą ds. BHP, który służy swoją wiedzą i doświadczeniem osobom przechodzącym szkolenie.

Nie ma w tym względzie ograniczeń ilościowych lub czasowych – nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z załączonym pismem.

Komunikat Prezesa Zarządu Alerta sp. z o.o. sp. k. w sprawie bieżących działań Firmy w czasie stanu zagrożenia epidemicznego w związku z koronawirusem COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z treścią Komunikatu Prezesa Zarządu Alerta sp. z o.o. sp. k. w sprawie ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego w związku z koronawirusem COVID-19.

POBIERZ KOMUNIKAT TUTAJ

Firma Alerta jest gotowa, aby począwszy od 16.03.2020 do odwołania prowadzić dla Państwa szkolenia online oraz w formie samokształcenia kierowanego (e-learning). Zachęcamy do stosowania w najbliższym czasie tej formy współpracy. Pozwoli to zarówno wypełnić zalecenia Ministra Zdrowia oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej, jak również zapewni ciągłość funkcjonowania firm naszych Klientów.

Zapewniamy, że do wszelkich działań niecierpiących zwłoki, a wynikających z zadań i obowiązków służby BHP, nasi Pracownicy są gotowi i dyspozycyjni. Proponujemy jednak, by w najbliższym czasie ograniczyć do niezbędnego minimum sytuacje, w których dochodzi do bezpośredniego kontaktu między ludźmi.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących informacji oraz wytycznych na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

XXI FORUM BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY W BRANŻY WOD-KAN

W związku ze wzrostem zainteresowania problematyką szeroko rozumianego BHP oraz zapotrzebowaniem na praktyczne formy szkoleń dla firm wodociągowych pragnę zaprosić na kolejne seminarium

XXI FORUM BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY
W BRANŻY WOD-KAN

Spotkanie wiosenne w formule 3-dniowej (środa-piątek) odbędzie się w dniach

1-3 kwietnia 2020 r.

w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym MOLO w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim i kierowane jest przede wszystkim do menedżerów, kierowników, pracowników służby BHP oraz Społecznych Inspektorów Pracy firm wodociągowych.

Warunki pracy w branży wod-kan ulegają ciągłym zmianom, a na zachowanie i bezpieczeństwo pracownika mają wpływ różne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Warsztaty takie stwarzają możliwość wymiany doświadczeń w tym zakresie, przy udziale Ekspertów przy udziale Ekspertów m.in. z Państwowej Inspekcji Pracy oraz praktyków BHP.

Generalnym założeniem jest, aby kadra kierownicza firm wodociągowych miała mentorskie spojrzenie na pracowników w zakresie problematyki bezpieczeństwa, higieny i psychologii pracy. Wskazanym jest więc podjęcie tej formy szkoleń, gdyż zdrowie i życie człowieka jest bezcenne – działanie prewencyjne jest kluczowe.

Podczas XXI FORUM mają Państwo możliwość korzystania z Cafe BHP – kawiarni dyskusyjnej, w której mogą Państwo porozmawiać z Ekspertami w czasie bezpośrednich konsultacji w przyjaznej, nieformalnej i miłej atmosferze.

W Cafe BHP znajdą się stoliki tematyczne, przy których będzie można omówić m.in. zagadnienia:

 • najnowsze zmiany w przepisach z obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy,
 • wypadki przy pracy i opieka profilaktyczna nad pracownikami,
 • stosowanie środków ochrony indywidualnej w branży wod-kan. 

Całkowity koszt pobytu i uczestnictwa w seminarium w dniach 1-3.04.2020 r. wynosi 1095 zł netto/osobę (zgłoszenie w I terminie, szczegóły w karcie „ZGŁOSZENIE UDZIAŁU”).

Koszt uczestnictwa obejmuje: noclegi, całodzienne wyżywienie, parking, możliwość indywidualnej konsultacji z zaproszonymi Ekspertami, przerwy kawowe, dostęp do WIFI, sale multimedialne odpowiednie do przeprowadzenia zajęć, materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa.

Z uwagi na sprawy organizacyjne, prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 17 marca 2020 r. (I termin zgłoszeń) lub maksymalnie do 23 marca 2020 r. (II termin zgłoszeń) na adres/fax podany w załączonym „ZGŁOSZENIU UDZIAŁU”. Jednocześnie informujemy, że ze względów organizacyjnych (wielkość grupy) o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowo, podczas seminarium, istnieje możliwość odbycia okresowego szkolenia w zakresie BHP (szczegóły w karcie „ZGŁOSZENIE UDZIAŁU”).

Załączniki:

X FORUM BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY W BRANŻY ENERGETYCZNEJ

Szanowni Państwo!

W związku ze stale rozwijającą się problematyką szeroko rozumianego BHP oraz zapotrzebowaniem na inne formy szkoleń dla firm energetycznych, pragniemy zaprosić na seminarium

X FORUM BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY
W BRANŻY ENERGETYCZNEJ

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 1obraz.jpg

Spotkanie w formule 3-dniowej (środa-piątek) odbędzie się w dniach

25-27 MARCA 2020 r.

w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym MOLO w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim i kierowane jest przede wszystkim do kierowników firm z branży energetycznej oraz komórek BHP.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie centrum-molo-pokoje009-1024x683.jpg

Warunki pracy w branży energetycznej ulegają ciągłym zmianom, a na zachowanie i bezpieczeństwo pracownika mają wpływ różne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Warsztaty takie stwarzają możliwość wymiany doświadczeń w tym zakresie, przy udziale Ekspertów, specjalistów, praktyków BHP w branży energetycznej.

Generalnym założeniem jest, aby kadra kierownicza firm energetycznych miała mentorskie spojrzenie na pracowników w zakresie problematyki bezpieczeństwa, higieny i psychologii pracy.Wskazanym jest więc podjęcie tej formy szkoleńgdyż zdrowie i życie człowieka jest bezcenne – działanie prewencyjnie jest kluczowe.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2obraz.jpg

Podczas FORUM mają Państwo możliwość korzystania z Cafe BHP – kawiarni dyskusyjnej,w której mogą Państwo porozmawiać z Ekspertami w czasie bezpośrednich konsultacji w przyjaznej, nieformalnej i miłej atmosferze.

W Cafe BHP znajdą się stoliki tematyczne, przy których będzie można omówić m.in. zagadnienia:

 • rozporządzenie Ministra Energii z 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych
 • wypadki przy pracy i opieka profilaktyczna nad pracownikami
 • stosowanie środków ochrony indywidualnej w branży energetycznej

FORUM BHP zostało objęte patronatem czasopisma PROMOTOR BHP oraz ATEST.

Całkowity koszt pobytu i uczestnictwa w seminarium wynosi 1490 zł netto/osobę.

Koszt uczestnictwa obejmuje: noclegi, całodzienne wyżywienie, parking, możliwość indywidualnej konsultacji z zaproszonymi Ekspertami, przerwy kawowe, dostęp do WIFI, sale multimedialne odpowiednie do przeprowadzenia zajęć, materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa.

Z uwagi na sprawy organizacyjne, prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do dnia 11 marca 2020 r.na adres/fax podany w załączonym „ZGŁOSZENIU UDZIAŁU”. Jednocześnie informujemy, że ze względów organizacyjnych (wielkość grupy) o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Załączniki

Zaproszenie
Program seminarium
Zgłoszenie udziału
Lokalizacja

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Polityka prywatności

Rozumiem